Правильні інструменти для навчання письму

В сучасну еру стрімкого розвитку діджітал – технологій  спостерігається значне послаблення уваги до розвитку правильних навичок письма.  Іноді шкільна програма розроблена таким чином, що просто неможливо приділити достатньо для кожної дитини часу на те, щоб навчити правильно тримати, правильно нахиляти письмове приладдя. А це – дуже важливі моменти, які мають бути опанованими дитиною до автоматизму. І бажано – саме з початку навчання письма. Адже якщо упустити цей момент – потрібно бути перевчати, що набагато більш важко, ніж навчити правильно спочатку. Чому ж правильний захват та правильні навички володіння письмовим приладдям такі важливі? Багато хто з батьків зіштовхнувся  з цією проблемою, і вони підтверджують, що неправильні навички письма разом з неправильним захватом письмового приладдя призводять до дуже неприємних наслідків, а саме:

  • до надлишкової напруги втоми руки, що призводить до дискомфорту при письмі, болі в руці та м’язах, онімінню та, як наслідок, некоректного фізіологічного розвитку руки, що може потім сказуватися і в дорослому житті ;
  • поганий та незрозумілий почерк.

 

Як же, враховуючи усе викладене вище, можна допомогти дітям опанувати такий важливу та непросту навичку, як навичка правильного письма, допомогти їм сформувати гарний почерк та все це – без шкоди для фізіологічного розвитку м’язів руки. Та без нервів дитини та батьків)

У всьому світі експерти в сфері освіти  та медицини впевнені, що правильне письмове приладдя для початкових ступенів навчання письму, повинно бути досить спеціалізованим та відповідати віковим особливостям , фізіологічним властивостям та можливостям та рівню розвитку руки та дрібної моторики дитини (в нашому випадку дитини 5-7 років). Звичайне письмове приладдя може не підійти та навіть зашкодити процесу формування правильних навичок письма та гарного почерку.

Саме цим керувалась ТМ ZiBi, коли вирішила представити на ринок України спеціальну   СЕРІЯ ЕРГОНОМІЧНИХ ПИШУЧИХ ІНСТРУМЕНТІВ ДЛЯ НАВЧАННЯ ПИСЬМУ. До серії входять різні, іноді не дуже звичні для нас, пишучі інструменти, тож давайте познайомимося з ними детальніше.

РУЧКА  ТРЕНЕР ZiBi ДЛЯ НАВЧАННЯ ПИСЬМУ

Як ми говорили, експерти погоджуються, що правильне письмове приладдя – це половина успіху в процесі опанування правильних навичок письма. І ось ми представляємо Вам правильну ручку для навчання письму – ручку – тренера ZiBi. Перші кроки до правильного письма ми радимо робити саме з нею.  Адже кожний параметр конструкції цієї ручки враховує вікові особливості дітей 5 – 7 років  – саме того віку, коли, як правило, діти починають вчитися писати. Форма , вага та розмір ручки враховують анатомічну будову та розмір руки дітей 5-7 років.   Але найбільшої уваги заслуговує зона захвату ручки (або, як її ще називають, грип).

Наша ручка-тренер має ергономічну зону захвату з трьома анатомічними поглибленнями – підказками, які допоможуть дитині правильно та максимально комфортно розташувати пальці  під час письма. А це дуже важливо для тривалого письма протягом уроку. І взагалі для того, щоб дитина навчилася уміло маніпулювати таким незвичним для неї інструментом, як ручка. І не просто маніпулювати, а робити це красиво – тобто мати в подальшому красивий, розбірливий почерк. До речі, зважаючи на те, що комфортне розташування пальців на грипі письмового приладдя, принципово відрізняється – тому ми маємо 2 різновиди ручки-тренера – для правші та для шульги – в яких розташування поглиблень на грипі відрізняються залежно від того, яке розташування є найкомфортнішим для шульги, а яке – для правші.

Неслизький,  каучуковий, тригранний  грип не дасть маленьким пальчикам зісковзнути з ручки та попереджає появу мозолів на фалангах пальців.  Привабливий, яскравий дизайн та смайлик-підказка на корпусі підказує дітям правильний захват ручки – якщо дитина правильно захватила ручку та розташувала пальці –  формує у дітей позитивний настрій при навчанні. Користування ручкою-тренером ZiBi має серйозні переваги, адже вона сприяє:

  • формуванню правильного захвату пишучих приладь;
  • можливості позбавитись неправильного писемного стереотипу;
  • формуванню каліграфічного почерку;
  • максимально комфортному письму, що попереджає появу мозолів, а також напругу та втому в процесі письма, а подальшому – проблеми з суглобами та м’язами кисті руки.

Ще одним різновидом ручок, які є правильним приладдям для опанування навичок письма, це ПЕРОВІ РУЧКИ. Вони дійсно прекрасні помічники у навчанні письму. Недарма, у Німеччині, на законодавчому рівні, всі учні початкової школи навчаються письму саме перовою ручкою. Адже письмо перовою ручкою – більш свідоме, темп довільний, частота натиску на перо співпадає з ритмом серця.  Все відбувається гармонійно. До того ж нахил перової ручки може бути тільки правильний – в іншому разі вона просто не буде писати, тому що тільки правильний нахил забезпечить надходження чорнил до кінчика пера. Завдяки всім цим факторам, формуються правильні навички письма та гарний почерк. В торговій марці ZiBi існує 2 види перових ручок: з відкритим та закритим пером. Перо виготовлено з високоякісної сталі . Круглий, пластиковий корпус має ергономічний рельєфний грип для полегшення письма. Система подачі чорнил – змінний картридж, який може замінити навіть дитина початкових класів.

Окрім цього, для тих діточок, які вчяться писати не ручками, а чорнографітовими олівцями, відповідно до рекомендацій Міністерства освіти України, в торговій марці ZiBi є правильний олівець-тренер – ПЕРШИЙ ОЛІВЕЦЬ. Він принципово відрізняється від розповсюджених стандартних простих олівців корпусом – ергономічний, тригранний корпус JUMBO з шириною 1 грані 10 мм, який забезпечує комфортне навчання письму та малюванню. До того ж, олівець з самого початку використання вчить правильному захвату письмового приладдя трьома пальцями, завдяки тригранній конструкції. До того, Мій перший олівець ТМ ZiBi має міцний грифель, твердістю НВ , який витримує удари та різні сили натиску. Легко та швидко заточується.

Якщо ж Ви вже обрали ручку за дизайном (але вона не відноситься до правильного приладдя для навчання письму) – не біда, у ТМ ZiBi розроблені спеціальні грипи та насадки , які можна «одягнути» на ручку або олівець та перетворити її на правильне приладдя для навчання письму.

До таких грипів відносяться, в першу чергу, наші тренажери – грипи РИБКА ТА МИШКА

Обидва тренажери мають 3 поглиблення для навчання правильному розташуванню пальчиків при письмі – якщо дитина почне навчатися з тренажерами-грипами ZiBi , вже зовсім скоро,  навички правильного захвату письмового приладдя трьома пальцями розвинеться до автоматизму та залишиться на все життя. Окрім цього, завдяки допомозі щодо правильного розташування пальців, наші грипи сприяють зменшенню напруги м’язів при письмі – вчитися писати стає легше та комфортніше. Обидва грипи – МИШКА ТА РИБКА – підходять для ручок та олівців стандартного діаметра (до 8 мм).   Вони представлені в трьох популярних дитячих кольорах: рожевий, блакитний, салатовий. Розташування поглиблень-підказок – універсальне, тож ці тренажери підходять як для шульги так і правші.  Основна відмінність – це матеріал, з якого виготовлені наші звірятка: рибка виготовлена з м’якого напівпрозорого силікону, а мишка – з кольорового пластику (PVC).  На додаток до всіх плюсів тренажерів ZiBi, слід відмітити те, що яскраві кольори та привабливий дизайн викликають у дітей позитивний настрій при навчанні.

Крім тренажерів – грипів, ми також маємо насадки – грипи, які підходять не тільки для опанування правильних навичок письма, а загалом стануть у нагоді дітям, а також дорослим при письмі або малюванні.

Насадка – грип КРИСТАЛ має ромбовидну рельєфну поверхню різних кольорів: рожевий, блакитний, салатовий. Виготовлено з нетоксичного, м’якого  напівпрозорого пластику (PVC). Зменшує напругу у м’язах рук, що полегшує процес письма та робить його більш комфортним.  Попереджає ковзанню пальців по приладдю, а також появу мозолів на фалангах при письмі. Підходить до олівців та ручок стандартного діаметра. Представлена в 3 кольорах: рожевий, блакитний, салатовий.

І наша остання насадка – грип – гумка «2 в 1» – тригранная насадка, яка, по факту, перетворю не найзручнішу для дитини зону захвату будь-якого письмового приладдя,  стандартного діаметра круглої або шестигранної форми, на комфортну тригранну зону захвату діаметру JUMBO. Адже наш ТРІПС підходить до стандартного приладдя і має тригранну форму з шириною однієї грані 10 мм. Вона виготовлена з високоякісного синтетичного каучуку, тож вона також може виступати в якості гумки для стирання штрихів чорнографітових олівців твердістю від 3Н до 3В. ТРІПС сприяє формуванню навичок правильного захвату ручок та олівців трьома пальцями, правильному розподілу напруги м’язів при письмі, попереджає дискомфорт та появу мозолів на пальцях внаслідок натиску твердого корпусу приладдя на фалангу. Представлені наші насадки ТРІПСИ в дуже яскравих привабливих міксах кольорів ZiBi –мікси рожевого, блакитного, салатового та фіолетового. І все це позитивно впливає на процес як оволодіння навичками письма, так і в цілому на процес письма та малювання в будь-якому віці.

Тож, резюмуємо – дуже важливо, щоб дітки, які тільки-но вчяться писати, використовували для формування такої дуже серйозної навички правильні інструменти. І тепер, завдяки комплексній пропозиції ергономічних інструментів для навчання письму торгової марки ZiBi, все стало доступно та легше – впевнені, що Ви обов’язково знайдете щось саме своє з різноманітного асортименту нашої група. І Вашій дитині буде значно легше та комфортніше успішно оволодіти правильним навичками навчання та сформувати гарний розбірливий, акуратний почерк.

З відео оглядом серії ергономічних інструментів для навчання письму Ви можете ознайомитись на нашому YouTube-каналі за посиланням https://bit.ly/2LyLlfq